Tax Free Shopping


Tax Free Shopping jest potężnym narzędziem w realizacji sprzedaży.

Spraw, by odwiedzający stali się kupującymi.

Czy wiesz, że...?
Badania przeprowadzone przez Global Blue pokazują, że Tax Free Shopping jest usługą numer jeden, której spodziewają się robiący zakupy za granicą Chińczycy.

Czym jest Tax Free Shopping?
Tax Free Shopping (TFS) umożliwia globe shoppers uzyskanie zwrotu podatku VAT za zakupy, które zabierają ze sobą do domu.
W Polsce globe shoppers mogą uzyskać zwrot podatku do 16% kwoty zakupów, co stanowi doskonałą zachętę do wydania większej ilości pieniędzy w Twoim sklepie.

Jaka jest rola Global Blue?
Global Blue zarządza procesem zwrotu podatku w Twoim imieniu, dlatego możesz zapomnieć o kwestiach administracyjnych i skupić się na sprzedaży.

Jak to działa?
Globe shopper płaci w sklepie pełną kwotę za towar, zawierającą VAT.
Ty wystawiasz Formularz Tax Free (Tax Free Form) podróżnemu uzupełniając dane o zakupionym towarze oraz poszczególne kwoty.
Formularz Tax Free (Tax Free Form) to oficjalny dokument, który umożliwia globe shoppers uzyskanie zwrotu podatku VAT za kupione towary przy opuszczaniu Unii Europejskiej.
W dniu wyjazdu globe shopper okazuje towary wraz z Formularzem Tax Free (Tax Free Form) i swoim paszportem urzędnikowi celnemu, który przystawia pieczęć na formularzu w celu poświadczenia wywozu zakupionych towarów.
Globe shopper może następnie odzyskać pieniądze udając się do Punktu Odbioru Zwrotu Podatku Global Blue.
Ty odliczasz podatek VAT stosując eksportową stawkę 0% do sprzedaży, na podstawie otrzymanych zrefundowanych formularzy.