SVARBU!
Atkreipkite dėmesį, kad nuo 2021 m. sausio 1 d. Jungtinės Karalystės gyventojai (išskyrus Šiaurės Airijos gyventojus) gali pasinaudoti Tax Free Shopping paslauga Lietuvoje. Daugiau

Tax Free Shopping paslaugos teikimo procesas


Sužinokite, koks yra Tax Free formos išdavimo parduotuvėje procesas ir padėkite savo užsienio pirkėjams susigrąžinti PVM mokestį už įsigytas prekes.

Trys paprasti Tax Free formos išdavimo veiksmai
1. Patikrinkite, ar pirkėjas turi teisę pasinaudoti Tax Free Shopping paslauga.

2. Pirkėjui susimokėjus už prekes, užpildykite Tax Free formą, pasinaudodami turimu formų išdavimo sprendimu.

 • Į Tax Free formą įrašykite reikalingus pirkėjo duomenis pagal pateiktą pasą, asmens tapatybės kortelę arba pasinaudokite jo Global Blue SHOP TAX FREE kortele.
 • Nurodykite pirkinio duomenis: apsipirkimo dokumento (kasos kvito) numerį, apsipirkimo sumą, grąžinamą pirkėjui sumą, (jei Tax Free forma išrašoma ranka).
 • Tax Free formą atspaudinkite bei pasirašykite.

3. Formą bei apsipirkimo dokumentą grąžinkite pirkėjui ir suteikite rekomendacijas apie tolesnius atliekamus veiksmus.

 • Paprašykite pirkėjo susipažinti su kliento deklaracija, pateikta Tax Free formoje bei patvirtinti ją parašu.
 • Įteikite Global Blue voką su apmokėtomis pašto išlaidomis, skirtą tam atvejui, jei pirkėjas pageidauja išmoką gauti į kreditinę kortelę.
 • Įteikite pirkėjui Global Blue lankstinuką. Jame yra nurodytos instrukcijos apie kitus Tax Free Shopping paslaugos veiksmus, kuriuos turi atlikti pats pirkėjas. Šiame informaciniame lankstinuke yra pateikiamas ir artimiausių išmokų punktų sąrašas, kuriuose galima susigrąžinti PVM mokestį grynaisiais pinigais.

 

Kaip žinoti, ar užsienio pirkėjui galima pasinaudoti Tax Free Shopping paslauga?

 • Užsienio pirkėjai gali pasinaudoti Tax Free Shopping paslauga, jei atitinka šiuos kriterijus:

  Šis pirkėjas turi būti ne Europos Sąjungos šalies gyventojas, tai reiškia, kad jo nuolatinė gyvenamoji vieta nėra nė viena iš išvardintų šalių: Airija, Austrija, Belgija, Bulgarija, Čekija, Danija, Šiaurės Airija, Estija, Graikija, Ispanija (įskaitant Balearų salas), Italija, Kipras, Kroatija, Latvija, Lenkija, Lietuva, Liuksemburgas, Malta, Olandija (Nyderlandai), Portugalija (įskaitant Azorų ir Madeiros salas), Prancūzija (įskaitant Monaką), Rumunija, Slovakija, Slovėnija, Suomija, Švedija, Vengrija, Vokietija.
   
 • Pirkėjo išleidžiama suma tą pačią dieną jūsų įmonės prekybos vietose yra ne mažesnė nei 40,00 Eur įskaitant PVM (21%).

 • Užsienio pirkėjas iš Europos Sąjungos išvyks ir įsigytas prekes išveš per artimiausius tris mėnesius, skaičiuojant nuo apsipirkimo dienos.

 

Instrukcijos pirkėjui, norinčiam susigrąžinti PVM mokestį
1. Užsienio pirkėjas turi pateikti tikrus savo asmens duomenis (vardą, pavardę, paso ar asmens tapatybės kortelės numerį bei nurodyti nuolatinės gyvenamosios vietos šalį). Formos išdavimo metu pirkėjas turi pateikti duomenis patvirtinantį, galiojantį asmens dokumentą.

2. Išvykdamas iš šalies (vėliausiai, išvykstant iš paskutinės Europos Sąjungos šalies) pirkėjas turi deklaruoti prekes muitinėje ir gauti muitinės eksporto atžymą ant kiekvienos turimos Tax Free formos.

3. Pirkėjui, pasirinkus išmokos būdą grynaisiais pinigais, iš karto po atliktų procedūrų muitinėje arba vėlesniu patogiu metu, reikia kreiptis į Global Blue/Global Blue partnerių išmokų punktą ir pateikus Tax Free formą, apsipirkimo kvitą bei asmens dokumentą susigrąžinti išmoką. Pasirinkus išmoką į kreditinę kortelę, pirkėjas Tax Free formoje turi nurodyti galiojančios kreditinės kortelės numerį, kontaktinius duomenis ir kartu su pirkinio kvitu išsiųsti paštu Global Blue voke su apmokėtomis pašto išlaidomis į Duomenų apdorojimo centrą.

Pasirinkite artimiausią Global Blue išmokų punktą
Spauskite čia, norėdami peržiūrėti visą sąrašą.