Global Blue získala podíl ve společnosti Europass


Společnost Global Blue získala podíl ve společnosti EuroPass, která je evropským specialistou na platby v rámci služby WeChat.

Společnost EuroPass vytvořila trh WeChat a řešení mobilních plateb pro Evropu, jež mají za cíl více přilákat čínské návštěvníky na cestách, poskytnout jim služby a pokrýt jejich potřeby.

Společnost Global Blue podepsala exkluzivní smlouvu, na jejímž základě zavede do své obchodní sítě řešení mobilních plateb společnosti EuroPass a zajistí vrácení daní do WeChat peněženek.

Společnost Global Blue k dnešnímu dni oznamuje, že získala podíl ve společnosti EuroPass, jež je specialistou na platby v rámci služby WeChat. Dohoda se společností Global Blue spočívá v dalším vývoji nabídky pro čínské Globe Shoppers, což poskytne přidruženým obchodníkům přístup do ekosystému plateb služby WeChat v Evropě.

WeChat Pay je alternativní mobilní platební řešení, které všem uživatelům služby WeChat umožňuje provádět okamžité platební transakce v obchodech i on-line pomocí smartphonů. S více než 350 miliony aktivních uživatelů jde o jednu z nejrychleji rostoucích platebních služeb v Číně, která se stále více šíří i po Evropě.

EuroPass slouží evropským obchodníkům jako portál pro poskytování platebního řešení (integrovaného do tabletů nebo pokladen), které umožňuje v prodejnách i on-line přijímat platby od čínských Globe Shoppers.

EuroPass kromě plateb nabízí řešení zaměřená na prodej vstupenek v rámci služby WeChat a prostředí evropského trhu, jež rozvíjejí kontakt evropských obchodníků se zákazníky. Dalšími investory, kteří vložili své prostředky do společnosti EuroPass, jsou venture kapitálová firma Partech a expert na platební řešení, společnost SwiftPass.

Přidaná hodnota pro partnerské obchodníky

Společnost Global Blue se hodlá více soustředit na čínské Globe Shoppers a chce partnerským obchodníkům poskytovat co největší výběr platebních a refundačních služeb, aby jim pomohla vzbudit zájem této důležité skupiny cestovatelů a navázat s ní kontakt.

Společnost Global Blue podepsala smlouvu, na jejímž základě seznámí svou síť partnerských obchodů se společností EuroPass. Tito obchodníci budou mít možnost ve svých prodejnách zavést služby WeChat Pay a Alipay a zpřístupnit tak zákazníkům nejrychleji rostoucí platební sítě na světě.

Více refundačních možností pro čínské cestovatele

Společnost Global Blue během posledních měsíců investovala do nových refundačních řešení prostřednictvím služeb Alipay a UnionPay, jež zlepší způsob vyplácení refundací čínským Globe Shoppers cestujícím do Evropy.

Jako výhradní Tax Free partner společnosti Global Blue bude mít společnost EuroPass v budoucnosti možnost vyplácet refundace cestovatelům přímo do jejich peněženek v rámci služeb Alipay a WeChat Pay. To ještě více rozšíří nabídku refundačních možností pro čínské Globe Shoppers při nakupování a utrácení v Evropě.

Generální ředitel společnosti Global Blue Jacques Stern k tomu uvedl: „Čínští Globe Shoppers jsou zásadní pro odvětví pohostinství a maloobchodu po celém světě a my jsme odhodláni zajistit, aby naši partnerští obchodníci měli k dispozici nástroje pro platbu a refundaci, jež jsou vhodné k poskytnutí služeb této důležité skupině spotřebitelů. WeChat je číslem jedna mezi společenskými sítěmi v Číně a stává se stále důležitějším hráčem v odvětví globálních plateb. A to z této aplikace pro společnost Global Blue přirozeně činí objekt zájmu. Naše partnerství se společností EuroPass pomůže našim přidruženým obchodníkům těžit z této nové technologie.“

KONTAKT PRO MÉDIA

Jiří Macas, Managing Director Austria and Czech Republic

(+43) 664 886 99 777 – jmacas@globalblue.com

O NÁS

Společnost Global Blue přišla před 37 lety s konceptem Tax Free Shopping a v současnosti je přední společností v tomto odvětví. Prostřednictvím následujících produktů a služeb vytváří příznivé prostředí pro Globe Shoppers i hodnoty pro maloobchodníky a partnery:

  • Řešení Tax Free Shopping umožňuje tisícům maloobchodníků, včetně předních značek luxusního zboží, fast fashion a obchodních domů, aby rychle a bezpečně nabízeli Globe Shoppers až 20% úspory při nakupování v 305 000 prodejnách po celém světě.
  • Řešení Dynamic Currency Conversion umožňuje obchodníkům v 87 000 prodejnách po celém světě nabízet zákazníkům ze zahraničí jednoduchý a úsporný způsob placení v jejich domácí měně.
  • SHOP je cílená tisková a on-line mediální platforma, která obchodníkům dává možnost s Globe Shoppers přímo komunikovat a přitáhnout do svých prodejen další návštěvníky ze zahraničí.
  • Společnost Global Blue díky své celosvětové přítomnosti poskytuje obchodníkům analytické informační nástroje, pomocí nichž mohou sledovat svou výkonnost a porovnávat se s konkurencí.

Společnost Global Blue působí v 51 zemích a zaměstnává 1 900 lidí po celém světě. V období od dubna 2016 do března 2017 společnost Global Blue uskutečnila 32 milionů transakcí typu Tax Free Shopping a 21,5 milionu transakcí typu Dynamic Currency Conversion. Jejich celková hodnota činila 20,5 miliardy eur v prodejích v prodejnách.

Společnost Global Blue také publikovala více než 7 milionů časopisů SHOP, map a různých on-line materiálů, aby tak svým maloobchodním partnerům pomohla navázat kontakt s více než 30 miliony Globe Shoppers ročně.

Další informace naleznete na webu corporate.globalblue.com.