We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. You can change this and find out more by following this link

10 let trvající pevná spolupráce


Zhihong Wei, ředitel UnionPay International pro trh a generální ředitel evropské pobočky, nám v exkluzivním rozhovoru řekl více o portfoliu VIP služeb propojujících společnosti Global Blue a UnionPay při poskytování služeb na čínském trhu.

1. Můžete nám představit nové projekty a inovace, na kterých společnosti UnionPay International a Global Blue v poslední době pracují?

UnionPay International a Global Blue budují silné mezinárodní partnerství podporující Tax Free Shopping (TFS) u obchodníků s cílem zlepšit zkušenost čínských turistů při nakupování. 

Věříme, že inovativní produkty jsou zásadní pro zlepšení zkušenosti držitelů karet UnionPay při vrácení daně. V březnu 2017 jsme například prostřednictvím sítě Global Blue zavedli naše řešení pro rychlé vrácení daně na více než tisícovce prodejních míst u obchodníků a refundačních kanceláří ve městech po celém světě, což držitelům našich karet umožňuje získat vrácenou daň v hotovosti nebo na účet předtím, než dojde k ověření jejich nákupu celním úřadem.

2. A co nám geograficky bližší projekty, například ve vybraných evropských zemích?

Pokud jde o místní projekty, například ve Francii naše spolupráce se společností Global Blue má rovněž podobu nových projektů v oblasti komunikace a marketingu. Držitelé karet najdou informace a pokyny týkající se služeb společnosti UnionPay v oblasti vrácení daně i exkluzivní výhody vztahující se ke kartám a nabídky obchodů v časopisu SHOP společnosti UnionPay distribuovaném v hlavních turistických lokalitách (na letištích, v hotelech, ve vybraných obchodech...). V neposlední řadě se letos v září UnionPay připojí ke společnosti Global Blue v rámci akce u příležitosti zahájení činnosti VIP salonku v Paříži, kdy budou produkty a služby společnosti UnionPay představeny spolupracujícím obchodníkům a partnerům společnosti Global Blue.

Držitelé našich prémiových (platinových a diamantových) karet mají rovněž přístup do VIP salonku Global Blue v Římě a Miláně. Odezva zákazníků je velmi pozitivní, takže se těšíme na rozšíření této služby do dalších VIP salonků Global Blue v hlavních evropských nákupních destinacích. Záleží nám na udržení této úrovně služeb až do odjezdu významných nakupujících z dané země, a proto jsme stále ve spolupráci se společností Global Blue zřídili VIP linky v refundačních kancelářích na 7 evropských letištích.

3. Proč je tak důležité rozvíjet podobné vztahy se společností Global Blue?

Naše spolupráce s Global Blue začala v roce 2007 a od té doby se tato společnost stala naším prvním partnerem provozujícím službu TFS. Spolupráce s Global Blue se stala očividnou možností, neboť sdílíme společnou skupinu zákazníků, trh čínských turistů s podobnými spotřebními zvyklostmi, určitým vkusem, pokud jde o luxusní zboží, a zájmem o exkluzivitu. Vzhledem k jejich počtu a kupní síle se čínští turisté stali pro odvětví TFS nejcennějším trhem, ze kterého pocházejí nakupující. Bylo zřejmé, že je namístě, abychom této určité skupině turistů dokázali poskytovat pohodlné a bezpečné možnosti placení a vrácení daně.

Díky naší síti a odborným znalostem můžeme vytvářet průlomová řešení. Náš nejnovější společný projekt přispívá k další propagaci TFS mezi klienty a obchodníky. Na začátku léta jsme naše partnerství s Global Blue rozšířili vytvořením platformy pro čínské nakupující na našem novém portálu pro TFS. Tato platforma obsahuje: kalkulačku a sledování vrácení daně, místa, kde se nacházejí refundační kanceláře Global Blue, i registraci ke kartě SHOP TAX FREE společnosti Global Blue a možnost stáhnout si mobilní aplikaci.

4. Jak se podle vás tato spolupráce s Global Blue bude vyvíjet?

Se společností Global Blue vždy usilujeme o zlepšení zkušenosti našich společných obchodníků a nakupujících s vrácením daně. V současnosti se zaměřujeme na zlepšení našeho portfolia produktů: například na mobilní řešení pro TFS nebo prostou snahu o nabízení nových výhod v obchodech pro naše zákazníky (personalizace zboží...). 

Více než kdy dříve věříme, že bezproblémová a odlišující se služba vrácení daně povede ke zlepšení zkušenosti našich zákazníků s TFS a bude přínosem pro příjmy partnerů z řad obchodníků.