We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. You can change this and find out more by following this link

Tax Free Shopping


Tax Free Shopping teenus toetab müügitehinguni jõudmist.

Muutke külastajad ostjateks!

Kas teadsite?
Global Blue uuring näitab, et Tax Free Shopping teenus on kõige tähtsam teenus, mida Hiina turistid loodavad välismaal kaupu ostes kasutada.

Mis on Tax Free Shopping teenus?
Välisturistide poolt tehtavate kulutuste suurendamiseks ei nõuta käibemaksu tasumist kaupadelt, mille on ostnud väljaspool EL´i resideeruvad isikud.
Tax Free Shopping teenus pakub  väljaspoolt EL´i resideeruvatele isikutele võimalust teha sisseoste soodsamalt, sest neil on võimalus kauba hinnas sisalduv käibemaks pärast kaupade eksporti tagasi küsida
Meie tagastame turistidele 20%-ilise käibemaksumäära puhul kuni 14% kauba maksumusest, mis on hea stiimul, et teie poes rohkem kulutada.

Milline on Global Blue roll?
Global Blue tegeleb teie eest käibemaksu tagastamisega seotud haldustoimingutega ja teie saate keskenduda müügile.

Kuidas see toimib?
Turist maksab kaupluses kaupade eest täishinna, mille hulka kuulub ka käibemaks.
Te vormistate turistile tax free kviitungi.
Tax free kviitung on ametlik dokument, mida turist vajab oma ostult käibemaksutagastuse taotlemiseks.
Kui turist on lahkumas EL´i territooriumilt, esitab ta tolliametnikule oma tax free kviitungi, ostud ja passi ning saab kviitungile tolli kinnituse ekspordi kohta.
Seejärel saab turist esitada oma tax free kviitungi käibemaksutagastuse väljamakseks lähimas tagastuspunktis või saata see Global Blue esindusse.
Pärast tagasimakse tegemist esitab Global Blue teile arve, mille alusel deklareerite selle müügi nullmääraga maksustatava kauba ekspordina.